Vánoční bábovka

Vánoční bábovka, ano slyšíte dobře. To je taková bábovka, která obsahuje výrazné koření jako je muškátový oříšek, kardamon, skořice, med a k tomu kombinace sušeného ovoce. Právě tyto chutě a vůně nám připomínají Vánoce. Proto jsme naši bábovku pojmenovali jako vánoční. Určitě vyzkoušejte.

Postup
  1. 150 g vlašských ořechů, 150 g sušených švestek, 400 g hladké mouky, 1 lžička jedlé sody, 1 lžička kypřícího prášku do pečiva, špetka strouhaného muškátového oříšku, 1 lžička mleté skořice. 1 špetka mletého kardamonu, 250 g másla, 120 g hnědého třtinového cukru, 100 g tekutého medu, 5 vajec, 150 ml sladké smetany, 1 vanilkový cukr
  2. Z másla a cukru vyšleháme pěnu, ke které postupně přiléváme med. Jako další na řadu přichází vejce. Poté přisypáváme prosátou mouku s práškem do pečiva,sody a koření. Pomocí stěrky přimícháme ořechy s švestky, které jsme si nasekaly nadrobno. Do vymazané a vysypané formy klademe těsto pomocí lžíce. Dáme péct na 170°C cca 45 minut. Jakmile máte upečeno je velmi důležité nechat minimálně 15 minut ještě ve formě a poté ji vyklopit na mřížku a nechat vychladnout.
Ingredience
Galerie
Autor
Eva
10. 10. 2017

Hodnocení

Pro hlasování musíte být příhlášeni.

Diskuze

Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášení.