Smoothie z kiwi a banánu

Smoothie je nápoj, který je vyrobený z ovoce, zeleniny či jejich různých kombinací. Do smoothie si můžete přidat i mléko, vodu, džus či různé semínka, ovesné vločky apod. Fantazii se meze nekladou. K přípravě stačí pouze mixér. Velmi dobrá kombinace smoothie je z kiwi a banánu. Osvěží i zasytí zároveň.

Linecký koláč recept

Zdravější verze lineckého koláče. Celozrnná mouka je oproti bílé výživově hodnotnější. Obsahuje vitamíny, minerální látky, vlákninu a má nižší glykemický index. Koláč tím pádem zůstane déle čerstvý a krásně vláčný. Linecký koláč si můžete připravit s jakoukoliv náplní. Ať už s jablky, tvarohem či domácí marmeládou. Vždycky sklidíte úspěch.

Těstovinový salát z krabích tyčinek

Krabí tyčinky jsou ve skutečnosti připravovány z masa tresky, štik apod. Krabí tyčinky známe taky pod názvem surimi tyčinky. Jsou nízkokalorické a mají pestré využití. Mají pestré využití a u nás je velmi oblíbený těstovinový salát z krabích tyčinek. My si jej připravujeme v odlehčené verzi.

Mrkvový dort

Dnešním trendem je péct zdravěji a proč si teda nepřipravit luxusní mrkvový dort. Hodí se jak na oslavy narozenin, tak i jen tak pohoštění pro návštěvu. Je opravdu krásně vláčný a pokud ho necháte uležet do druhého dne nebudete litovat. Mrkev je v dnešní době dostupná a proto si pojďte s námi připravit jednoduchý dort.

Těsto na pizzu z domácí pekárny

Není nic jednoduššího než si připravit těsto na pizzu v domácí pekárně. Máme to téměř bez práce a sklidíte zaručeně úspěch. Těsto na pizzu se dá samozřejmě připravit i bez použití domácí pekárny.

Dušená mrkev na másle s vepřovým masem

Dušená mrkev na másle s vepřovým masem je u nás velmi oblíbená. Vše se vaří v jednom hrnci a tím pádem odpadá velká spotřeba nádobí. Mrkev kromě známého beta-karotenu obsahuje i vlákninu. Mrkev je nejlepší připravit tepelně upravenou. Nemusíte se vůbec bát, že by tím ztratila své cenné vitamíny a minerály. Dušenou mrkev na másle a vepřovým masem si dejte s vařenými brambory.

Honzovy buchty recept

Vždycky když slyším honzovy buchty tak se mi vybaví dětství, babička a také pohádky. Přitom připravit si pravé domácí honzovy buchty není zase až tak složité. Určitě se Vám s naší pomocí povedou. Náplň si do honzových buchet můžete připravit jak povidlovou, makovou či tvarohovou. Každý má tu svou oblíbenou.

Pečené kuřecí stehna

Nejlepší jsou jídla, kdy člověk nepotřebuje hromadu hrnců a nádobí. Recept na pečené kuře s rýží je pravdu velmi jednoduchý. Oběd máte připravený během chviličky s minimálním úsilím. Pečené kuře je nejlepší s křupavou kůrkou a díky tomu, že se rýže peče společně s kuřetem získá výbornou chuť.

Vícezrnný chléb z domácí pekárny

Výborný a zdravý vícezrnný chléb, který si jednoduše připravíte pomocí domácí pekárny. Ovšem i pokud pekárnu nevlastníte, není vůbec problém si chléb upéct i doma v troubě.

Čočková pomazánka

Luštěniny jak už obecně známe jsou velmi zdravé a obsahují spoustu vlákniny. Zkusme je nenásilnou formou zařadit do našeho jídelníčku. Čočková pomazánka je opravdu moc dobrá a zpestří Váš jídelníček. Recept na čočkovou pomazánku je opravdu velmi jednoduchý.