Medovo-ořechové trojhránky

Med a ořechy, to je ta pravá kombinace na Vánoce. Toto cukroví je snadné a výborné. Zdobíme čokoládovou polevou. Toto cukroví lze upéct 14 dní i tři týdny před Vánocemi. Uchováváme v suchu. Ořechy můžete použít jakékoliv, ať už vlašské, lískové či pekanové.

Bábovka bez mléka

Máte chuť na bábovku či buchtu a nemáte vůbec žádné mléko, jogurt, kyšku apod. U naší bábovky Vás přesvědčíme, že není potřeba žádného mléka. I přesto, bude krásně nadýchaná a vláčná. A další plus je to, že nemusíte vytahovat váhu a vystačíte si s pouhým hrnkem o objemu 250 ml. Kdo chce může si do bábovky přidat ořechy, kokos,kakao či kandované ovoce. Je opravdu skvělá

Smetanovo sýrová omáčka

Velmi rychlá a přitom opravdu chutná omáčka na těstoviny. Příprava Vám nezabere více než půl hodiny. Suroviny jsou běžně dostupné v každé domácnosti. V našem receptu je použit sýr niva. Lze, ale použít jakýkoliv plísňový sýr a nebo např. gouda či eidam.

Šuhajky

Šuhajky nebo li také Šuhajdy jsou výborné nepečené cukroví. Na stole u mé babičky nikdy nesměly chybět. Pokud je ještě neznáte, tak určitě se nebojte vyzkoušet. Na přípravu kromě ingrediencí budete potřebovat i papírové košíčky, bez těch se bohužel neobejdete.

Ořechová srdíčka

Ořechy neodmyslitelně patří k Vánocům. Proto i cukroví co obsahuje ořechy na svátečním stole mnoha rodin nechybí. Pokud jste ještě nikdy ořechové cukroví nepekli, máte teď příležitost to napravit. Je opravdu výborné. Hotové srdíčka můžete zdobit podle fantazie polevou čokoládou, citrónovou, žloutkovou apod.

Linecké cukroví zdravé

Pokud se o Vánocích nechcete vzdát svého oblíbeného lineckého cukroví a přitom si hlídáte štíhlou linii. Tak vyzkoušejte toto cukroví. Když si dopřejete pár kousků, Vaši váhu Vám to neohrozí a Vy nebudete mít výčitky svědomí. Linecké cukroví obsahuje hodnotnější žitnou mouku.

Smetanové cukroví

Cukroví ze zakysané smetany? Ano slyšíte dobře, i ze zakysané smetany se dá upéct výborné a přitom jednoduché cukroví. Nejlepší zakysaná smetana se hodí ta tučná. Hotové cukroví obalujeme ještě teplé v moučkovém cukru s pravou vanilkou. Určitě vyzkoušejte, vždycky ke klasickým osvědčeným druhům je třeba přidat i něco nového.

Vosí hnízda

Vosí hnízda patří mezi oblíbené nepečené cukroví. Výhodou tohoto cukroví je to, že je připraveno rychle a k tomu je opravdu výborné. Na ukončení vosích hnízd můžete použít buď piškot a nebo linecké kolečko. V dnešní době již vosí hnízda můžou mít různé tvary. Například stromečku či sněhuláku. Někdo z vosích hnízd udělá tučňáky. Každopádně ať tak nebo tak. Neměly by na Vašem svátečním stole chybět.

Celozrnné perníčky

Zdravější verze oblíbených perníčků, které nemůžou chybět téměř na žádném stole v domácnosti o vánočních svátcích. Mouka je použita špaldová a tím pádem je lépe stravitelná. Kdo dodržuje zdravý životní styl, tak se těmto perníčkům nemusí vyhýbat.

Opilé švestkové kuličky

Tak toto cukroví je pro opravdové chlapy. Obsahují totiž slivovici. Pokud si budete chtít připravit ,,jemnější" verzi těchto opilých kuliček, tak použijte pouze rum. Hotové kuličky poté obalujeme v čokoládové polevě (mléčné či bílé) a sypeme kokosem. Hotové kuličky uchovávejte v lednici.