Perníkové kuličky

Velmi známe jsou medovníkové kuličky, ale vyzkoušeli jste kuličky z perníku. Jsou výborné. Patří mezi cukroví, které stihnete připravit na poslední chvíli. Hotové kuličky skladujte v lednici.

Vánoční salám

Tento vánoční salám patří mezi naše oblíbené cukroví, jelikož nezabere příliš času a je opravdu moc dobré. Vánoční salám uchovávejte v lednici a před servírováním poté krájejte na plátky. Přejeme dobrou chuť

Vinné cukroví

Výborné a nadýchané vinné cukroví. A co víc, toto cukroví je výborné v tom, že zbytek vína můžete zkonzumovat při pečení cukroví. Hotové vinné cukroví se obaluje ještě teplé v moučkovém cukru s pravou vanilkou. Víno v cukroví není vůbec cítit, ale díky němu je krásně jemné. Vyzkoušejte a uvidíte, že jiné cukroví už péct nebudete. Ovšem dejte si pozor, ať to s konzumací vína nepřeženete :D, mohlo by se Vám cukroví spálit.

Tvarohová špaldová štóla

Štóla patří mezi pečený vánoční moučník, který má tradici v Německu. Štóla obsahuj sušené ovoce a také ořechy. Vrch je většinou sypán moučkovým cukrem. Tvar štóly vychází z ,,Ježíška, který je zabalený v plenkách. Proto je tvar bochníku. Tvarohová štóla ze špaldové mouky je zdravější verze štóly klasické. Je výborná a hned měkká.

Mocca cukroví

Pro milovníky kávy je toto cukroví jako stvořené. Je krásně jemné, díky máslovému krému. Slepené cukroví poté zdobíme čokoládovou polevou a je jen na Vás zda použijete hořkou, mléčnou či bílou čokoládu.

Mandlové cukroví

Mandle patří mezi oblíbené ořechy, které mají spoustu užitečných účinků na lidský organizmus. Mezi některé patří: pomáhají snižovat hmotnost, obsahují antioxidanty, obsahují vitamín E, snižují cholesterol v krvi, zvyšují sytost, mají příznivý vliv na kardiovaskulární systém a mnoho dalšího. Cukroví je výborné, vyzkoušejte.

Vánoční sušenky

Receptů na sušenek není nikdy dost...a co teprve si upéct sušenky vánoční. Určitě vyzkoušejte a u jedné zaručeně nezůstanete. Jsou zdravější alternativou klasického cukroví, takže i ten kdo si hlídá štíhlou linii, může si dopřát vánoční sušenku. Jsou křehké a opravdu výborné.

Bounty tyčinky

Rychlé, jednoduché a efektivní cukroví, které je navíc opravdu výborné. Stačí nám k tomu pouhé 3 ingredience a můžete si pochutnat na cukroví. Toto cukroví uchovávejte v lednici.

Plněné perníčky

Kdo má rád klasické vánoční perníčky, určitě ocení tyto plněné perníčky, které jsou příjemnou obměnou. Určitě je budete připravovat každý rok... Perníčky se hodí i k Velikonocům. Jsou opravdu výborné. Můžeme je celé máčet do mléčné čokolády a nebo stačí je pouze pocákat. Vánoce se blíží a proto provoňte byt těmito výbornými plněnými perníčky.

Bátátovo dýňová polévka

Znáte batáty, neboli sladké brambory? V kombinaci s dýní vznikne opravdu výborná polévka. Vyzkoušejte a uvidíte, že si pochutnáte. Můžete přidat i trochu chilli pro ostřejší chuť. Pokud polévku doplníte kopečkem zakysané smetany, polévku příjemně zjemníte. Polévka je příjemně krémová a krásně zahřeje.