Vosí hnízda

Vosí hnízda patří mezi oblíbené nepečené cukroví. Výhodou tohoto cukroví je to, že je připraveno rychle a k tomu je opravdu výborné. Na ukončení vosích hnízd můžete použít buď piškot a nebo linecké kolečko. V dnešní době již vosí hnízda můžou mít různé tvary. Například stromečku či sněhuláku. Někdo z vosích hnízd udělá tučňáky. Každopádně ať tak nebo tak. Neměly by na Vašem svátečním stole chybět.

Celozrnné perníčky

Zdravější verze oblíbených perníčků, které nemůžou chybět téměř na žádném stole v domácnosti o vánočních svátcích. Mouka je použita špaldová a tím pádem je lépe stravitelná. Kdo dodržuje zdravý životní styl, tak se těmto perníčkům nemusí vyhýbat.

Opilé švestkové kuličky

Tak toto cukroví je pro opravdové chlapy. Obsahují totiž slivovici. Pokud si budete chtít připravit ,,jemnější" verzi těchto opilých kuliček, tak použijte pouze rum. Hotové kuličky poté obalujeme v čokoládové polevě (mléčné či bílé) a sypeme kokosem. Hotové kuličky uchovávejte v lednici.

Perníkové kuličky

Velmi známe jsou medovníkové kuličky, ale vyzkoušeli jste kuličky z perníku. Jsou výborné. Patří mezi cukroví, které stihnete připravit na poslední chvíli. Hotové kuličky skladujte v lednici.

Vánoční salám

Tento vánoční salám patří mezi naše oblíbené cukroví, jelikož nezabere příliš času a je opravdu moc dobré. Vánoční salám uchovávejte v lednici a před servírováním poté krájejte na plátky. Přejeme dobrou chuť

Vinné cukroví

Výborné a nadýchané vinné cukroví. A co víc, toto cukroví je výborné v tom, že zbytek vína můžete zkonzumovat při pečení cukroví. Hotové vinné cukroví se obaluje ještě teplé v moučkovém cukru s pravou vanilkou. Víno v cukroví není vůbec cítit, ale díky němu je krásně jemné. Vyzkoušejte a uvidíte, že jiné cukroví už péct nebudete. Ovšem dejte si pozor, ať to s konzumací vína nepřeženete :D, mohlo by se Vám cukroví spálit.

Tvarohová špaldová štóla

Štóla patří mezi pečený vánoční moučník, který má tradici v Německu. Štóla obsahuj sušené ovoce a také ořechy. Vrch je většinou sypán moučkovým cukrem. Tvar štóly vychází z ,,Ježíška, který je zabalený v plenkách. Proto je tvar bochníku. Tvarohová štóla ze špaldové mouky je zdravější verze štóly klasické. Je výborná a hned měkká.

Mocca cukroví

Pro milovníky kávy je toto cukroví jako stvořené. Je krásně jemné, díky máslovému krému. Slepené cukroví poté zdobíme čokoládovou polevou a je jen na Vás zda použijete hořkou, mléčnou či bílou čokoládu.

Mandlové cukroví

Mandle patří mezi oblíbené ořechy, které mají spoustu užitečných účinků na lidský organizmus. Mezi některé patří: pomáhají snižovat hmotnost, obsahují antioxidanty, obsahují vitamín E, snižují cholesterol v krvi, zvyšují sytost, mají příznivý vliv na kardiovaskulární systém a mnoho dalšího. Cukroví je výborné, vyzkoušejte.

Vánoční sušenky

Receptů na sušenek není nikdy dost...a co teprve si upéct sušenky vánoční. Určitě vyzkoušejte a u jedné zaručeně nezůstanete. Jsou zdravější alternativou klasického cukroví, takže i ten kdo si hlídá štíhlou linii, může si dopřát vánoční sušenku. Jsou křehké a opravdu výborné.