Jablečná přesnídávka

Kdo by nemiloval přesnídávky. Jelikož tím, že jsem letos porodila holčičku a chci ji dopřát jen to nejlepší, jsem začala uvažovat nad tím jak připravit přesnídávky bez zbytečných konzervantu, cukru, pudinku či jiného zahuštování. Nejlepší jsou přece jen jablka, hrušky, švestky a jiné ovoce. Není potřeba zbytečně přidávat jiné suroviny.

Vafle se šlehačkou a jahodovým přelivem

Rychlý moučník pro nečekanou návštěvu

Švestková povidla bez míchání

Výborný recept, který vařím už 30 let, dříve moje babička vařila povidla v kotli, ale ty se museli míchat a to se dostavila celá rodina a pak se povidla rozdělili a ty vydrželi až do další sezóny

Sušenky

Receptů na zdravé sušenky není nikdy dost. Jsou velmi oblíbené. Víte co Vaše sušenky obsahují a můžete si do nich přidat cokoliv máte rádi. Recept je variabilní. Můžete kouzlit pomocí kakaa nebo zdravějšího karobu, také sladidla, místo medu můžete použít sirup javorový či datlový apod.

Mrkvové sušenky

Mrkev je nejen zdravá a chutná. Je výborná jak syrová, tak i tepelně upravená. Díky tomu, že mrkev je přirozeně sladká, je výborná i v moučnících, bábovkách, cukroví a mnoho dalších. Naše mrkvové sušenky jsou zdravou pochoutkou pro děti, místo cukru je použit med. Sušenky skladujte v uzavřené nádobě maximálně 7 dní. Ale zaručujeme Vám, že tak dlouho Vám určitě nevydrží, jelikož jsou neskutečně dobré.

Honzovy buchty

Honzovy buchty jsou velmi oblíbené. Máte na ně chuť, ale v lednici ani jedno vejce? Lze je připravit i bez nich. Ano a opravdu nepoznáte, že tam vejce nejsou. Těsto je jednoduché a díky domácí pekárny vše připravíte bez námahy. Honzovy buchty můžete naplnit mákem, tvarohem či povidly. Recepty na náplně naleznete na naši webové stránce.

Koláč margot

Margotka je oblíbená tyčinka s kokosovou příchutí. Nejen, že je skvělá sama o sobě, ale dají se z ní péct neuvěřitelně dobré moučníky. Jedním z nich je koláč margot. Koláč je jednoduchý, Jsou zde použity místo váhy hrníčky o objemu 250 ml. Tím ušetříme drahocenný čas a můžete se o to déle věnovat rodině.

Špaldový koláč s ovocem

Jelikož zdravých dezertů, koláčů, buchet a bábovek není nikdy dost. Tak Vám přestavíme špaldový koláč s ovocem. Je zdravý a místo cukru je použit med. Ovoce lze použít libovolné. Jelikož je teď sezóna jahod, malin a borůvek, můžete použít zrovna tyto. Pokud nemáte doma ovoce čerstvé. Můžete použít i ovoce kompotované.

Eskimo řezy

Svěží a jednoduché eskymo řezy, které chutnají a voní po kokosu. Pokud nevíte co máte zrovna upéct návštěvě ke kávě, jsou právě eskymo řezy tou pravou volbou. Jsou výborné. Recept je skutečně snadný a navíc si ušetříte čas vážením. Jelikož Vám postačí hrníček o objemu 250 ml.

Nejlepší chleba z domácí pekárny

Připravit chleba v domácí pekárně, aby se vyrovnal tomu z trouby? Prý to není možné? Ale ano, díky našemu osvědčenému receptu se Vám zaručeně povede a už jiný nebudete chtít připravovat. Podíl mouky si můžete různě měnit podle toho, kterou zrovna máte doma. Výborný chléb je z mouky grahamové či žitné.