Domácí veka

Ať už připravujeme rodinnou oslavu (třeba narozenin), posezení s přáteli či oslavy Silvestra. Veka je nepostradatelnou součástí. Není nad čerstvou, měkkou vekou, ze které připravíme chlebíčky. A nebo může být doplněk místo klasického chleba. Recept na naší veku je neskutečně jednoduchý a pokud máte domácí pekárnu, tak už nikdy veku nebudete kupovat.

Mrkvové lívance

Mrkev je zdravá a velmi chutná nejen v hlavních jídlech. Čím dál častěji získává oblibu ve sladkých jídlech a dezertech. Mrkvové lívance jsou opravdu zdravé, obsahují celozrnnou mouku. Recept je snadný. Stačí hrnek o objemu 250 ml a můžete začít kouzlit. Za chvíli si můžete pochutnávat na mrkvových lívancích. Hotové lívance podávejte s máslem, třtinovým cukrem, medem či oblíbeným sirupem.

Vafle s tuňákem

Slané vafle? Ano i ty jsou velmi chutné. Každý má představu pouze sladkých vaflí a přitom se ochuzuje o kouzlo slaných vaflí. S tuňákem a cibulkou se těsto krásně doplňuje. Určitě si pochutnáte.

Grilovaná cuketa

Letní období je stvořené pro grilování s přáteli. Grilovaná cuketa je výborná jak samotná tak i ji můžete doplnit oblíbeným dipem. Grilovanou cuketu můžete podávat s masem. Určitě si pochutnáte.

Piňa Colada

Piňa Colada je alkoholický nápoj, který je připravován z bílého rumu, kokosového mléka a šťávy z ananasu. Dá se připravit také nealkoholická verze a té se říká VIrgin Colada. Připravte si tento oblíbený nápoj i doma. Příprava je snadná.

Tvarohové knedlíky

Nač kupovat knedlíky, kdy díky tomuto jednoduchému receptu si je můžete připravit sami doma. Chuť je opravdu výborná a moc si pochutnáte. Můžete je připravit jako sladký oběd, večeři či jen tak jako svačinu. Můžete je naplnit téměř jakýmkoliv ovocem. Ale je sezóna jahod a tím pádem jsme je plnily jahodami. Můžete je podávat polité máslem, posypané kakaem, cukrem, perníkem, či si můžete připravit speciální jahodovou omáčku.

Česnekovo sýrová pomazánka

Receptů na pomazánky není nikdy dost. Česnekovo-sýrová pomazánka se dá mazat jak na jednohubky, pod chlebíčky tak i na čerstvé pečivo. Sýr v pomazánce můžete různě obměňovat. Pomazánka je zdravější a tím pádem si ji můžete dopřát bez výčitek častěji.

Cuketové bramboráky

Cuketa je vděčná zelenina, se kterou se dají kouzlit opravdu dobrá jídla. Cuketové bramboráky jsou chutí podobné klasickým bramborákům. Cuketu máme velmi rádi a proto vyzkoušejte další inspiraci z našich vyzkoušených a osvědčených receptů. Hotové bramboráky jsou dobré teplé i studené. A zaručujeme, že je určitě zařadíte do svého jídelníčku.

Domácí chléb

U nás na vesnici, máme málokdy čerstvý chléb, většinou v pondělí, vedoucí málo objedná, a tak už kolem osmé ráno není, tak si peču chléb doma, je výborný ???

Bublanina top recept

Bublanina je vlastně buchta, která se připravuje z třeného těsta. Na přípravu této bublaniny se hodí téměř jakékoliv ovoce co naleznete doma. Ať už se jedná o třešně, višně, jahody, rebarboru, hroznové víno, meruňky, broskve apod. Tento nadýchaný moučník se rozplývá na jazyku a určitě si na něm pochutnáte nejen při nedělní kávě.