Nudle s mákem

Nejznámější oblíbené dětské jídlo. Pojďte ho posunout trochu jiným směrem a připravte si jej podle našeho receptu s domácími nudlemi. Mák je velmi zdravý, obsahuje velké množství vápníku a taky hořčík. Nudle můžete připravit i jinak. Dají se podávat s tvarohem, ořechy či strouhaným perníkem.

Tvarohový krém do dortu recept

Miluju lehké krémy, které jsou univerzální a dají se použít kdekoliv. Tvarohový krém je úžasně lehký a není příliš sladký. Takže se hodí jak do dortu či muffinu.

Čokoládový dort

Tento recept na výborný a vláčný čokoládový dort zaručeně sklidí úspěch a to nejen pro milovníky čokolády. Můžete ho upéct ať už pro návštěvu či pro případného oslavence (např . narozenin). Čokoládový dort a jemná tvarohová náplň se krásně doplňují. Výborný je i s čokoládovou polevou. Recept je jednoduchý, stačí Vám hrnky o objemu 250 ml, tak pojďte s námi si jej připravit.

Bageta

Není nic doma připravit pečivo. Náš recept na domácí bagety je snadný. Pokud nevlastníte domácí pekárnu nedělejte si starosti. Tyto výborné bagety se dají připravit i bez ní.

Lívance bez kynutí

Pojďte si s námi připravit zdravější verzi lívanců. Lívance bez kynutí jsou připravené rychle a pochutná si na nich celá rodina. Díky celozrnné mouky a ovesným vločkám jsou lívance zdravější variantou snídaně. Děti zaručené ocení.

Lívance

Lívance jsou vlastně obdobou palačinek. Jejich složení může mít různou podobu. Nejčastěji obsahují mouku, vejce, mléko, jogurt, prášek do pečiva apod. Je nespočet mnoho kombinací. Lívance ocení především děti, kterým můžete udělat netradiční nedělní snídani.

Čočkový salát

Luštěniny jsou zdraví prospěšné, ale nedopřáváme si jich tolik kolik bychom měli. Zkuste si připravit s námi vitamínový salát plný vlákniny. Čočkový salát Vás může mile překvapit.

Těstovinový salát

Lehký těstovinový salát oceníme především v teplých letních měsících, kdy nás příjemně osvěží a přitom zasytí. Není na něm nic složitého a můžeme využít zeleninu, která se nachází v našich lednicích. Těstovinový salát můžeme podávat i jako přílohu.

Salát z čerstvé červené řepy

Červená řepa obsahuje spoustu významných látek. Je známá pro vysoký obsah železa. Je nositelkou vitamínu C a také kyseliny listové. Připravte si s námi svěží salát plný vitamínů. Krásně Vás osvěží a hodí se jen tak s chlebem a nebo ho můžete podávat jako přílohu k masům apod. Salát z čerstvé červené řepy je snadný.

Dušená mrkev brambory

Mrkev patří mezi naši nejdostupnější kořenovou zeleninu. Obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a stopových prvků. Je bohatá i na vlákninu. Mezi nejznámější složku mrkve patří beta-karoten. Mrkev můžeme dusit či vařit. Mezi nejznámější patří dušená mrkev. Dušená mrkev se podává nejčastěji s bramborem. Recept je opravdu snadný.