Jogurtové koblížky

Opravdu výborné jogurtové koblížky si můžete připravit kdykoliv. Suroviny máte vždycky po ruce a překvapí Vás svou chutí a nadýchaností. Můžete je jíst samotné posypané cukrem a nebo naplnit marmeládou. Jsou čerstvé i na druhý den.

Salát z červené řepy

Tento recept na salát z červené řepy je jednoduchý a moc zdravý.

Sterilovaná červená řepa

Červená řepa je známá svými léčivými účinky, mezi které patři: brání rozvoji kornatění tepen a podporuje činnost jater, zpevňuje stěny vlásečnic, močopudné účinky, vylučuje z těla sůl, podporuje činnost žaludku a tvorbu žluči. Červená řepa je výborná, pojďte si ji s námi zkusit zavařit. Určitě se Vám bude na zimu hodit jako zdroj vitamínů. Sterilovaná červená řepa je výborná.

Vanilkové rohlíčky ze špaldové mouky

Vanilkové rohlíčky ze špaldové mouky....Abyste neměli takové výčitky z cukroví a jeho množství cukru, zkuste si připravit podle našeho receptu i zdravější verzi vanilkových rohlíčků, na chuti jim to rozhodně nic neubere a vy si pochutnáte.

Mrkvové cukroví

Slyšeli jste už o mrkvovém cukroví. Je výborné, jelikož mrkev je přirozeně sladká není již potřeba přidávat další cukr. Vyzkoušejte náš recept a uvidíte.

Celozrnné marokánky

Celozrnné marokánky...A co vlastně ty marokánky jsou? Jsou to sladké placičky arabského původu, u nás nacházejí čím dál větší oblibu a to nejen jako vánoční cukroví, ale mnoho lidí si ji upeče jen tak během celého roku:) Marokánky mohou obsahovat oříšky, med, cukr, kakao a také datle. Tak pojďte si upéct jedny co mají zdravější nádech. Z tohoto těsta upečeme cca 15 kousků. A proto je lepší pro úspěch připravit si marokánky hned z dvojité dávky.

Sušenky ze slunečnicovými semínky

Recept na tyto sušenky ze slunečnicovými semínky je výborný, lze jej zkombinovat podstatě s čímkoliv co máte doma. Jak se říká ,,co dům dá". Ocení je zejména děti a z toho množství připravíte cca 40 kousků.

Mandlové perníčky

Mandlové perníčky...Tento recept je příjemná obměna klasických perníčků, jaké známe. Jsou upečené z celozrnné mouky a díky mandlím dostane cukroví zvláštní aroma. Mandle mají soustu pozitivních účinků na lidský organizmus a měly bychom je zařazovat do stravy pravidelně. Jsou vhodně pro těhotné a kojící ženy, jako prevence rakoviny, mají pozitivní účinek na nehty, vlasy, kosti a zubní sklovinu. Mandle také posilují imunitní systém a zlepšují celkové kožní onemocnění. Je to prostě potravina, která je k nezaplacení a v malém množství má plno pozitivních účinků. A jak víme, nic se nemá přehánět, proto stačí denně sníst menší hrst.

Špaldové linecké cukroví

Recept na zdravější variantu klasického lineckého cukroví je špaldové linecké cukroví. Díky špaldové mouce je cukroví lépe stravitelné, má jemně oříškovou chuť, takže se na pečení výborně hodí. Pro dietáře je to vhodná alternativa klasického cukroví.

Rajská omáčka z čerstvých rajčat recept

Vyzkoušejte tuto obměnu rajské omáčky. Možná bude chutnat i těm co moc rajskou omáčku nemusí. Rajskou máčku z čerstvých rajčat můžete podávat s houskovým knedlíkem a plněnými paprikami nebo hovězím masem.