Plněné žampiony

Ukážeme Vám jak připravit dokonalé plněné žampiony, díky kterým už nebudete mít obavu, že by se Vám nepovedly. Na přípravu se hodí větší žampiony a nebo luxusní záležitostí jsou žampiony portobello, který je velmi chutný. Je to forma krémového žampionu, který se používá v kuchyni na zapékání, plnění, ale taky ve formě steaku. Má hnědou barvu a jsou mnohem větší než klasické žampiony.

Bublanina z celozrnné mouky

Bublanina z celozrnné mouky...Proč si taky nepřipravit zdravější verzi klasické bublaniny? V tomto receptu použijeme jahody, jelikož právě v létě je jejich sezóna, jsou krásně čerstvé a voňavé. A tudíž přímo nabité vitamíny.

Borůvkový koláč

Když si představím prázdniny u babičky, tak každé ráno na stole voněl právě tento borůvkový koláč. Vždycky jsem si říkala, že snad ta babička ani nespí, když stihne uvařit a napéct samé dobroty. Proto jsem se rozhodla se podělit o tento rychlý hrníčkový recept.

Borůvkové koláče

Borůvky jsou malé plody s fialovou šťávou, jsou sladké a také velmi silně barví. Borůvky obsahují mnoho vitamínů, antioxidantů, tříslovin, ovocných cukrů a dalších. Jsou výborné pro zlepšení zraku , imunity, bojují proti infekcím, prodlužují život, pomáhají při střevních potížích, bojují proti obezitě a mnoho dalších účinků. Tyto malé plody jsou opravdový zázrak, a proto je v kuchyni také náležitě využijeme a připravíme z nich borůvkové koláče.

Meruňkový koláč

Meruňky patří k našemu nejzdravějšímu ovoci. Nejcennější je na ní dužina, která má vliv na imunitní systém, osahuje beta karoten, posilují vlasy, pokožku a nehty. Proto když je na meruňky sezóna je třeba toto ovoce zařadit do našeho jídelníčku. Seznámíme Vás s velmi rychlým a hrníčkovým receptem na meruňkový koláč. K jeho přípravě budete potřebovat pouhých 6 surovin.

Hrnková bublanina s rybízem

Hrnková bublanina s rybízem...Není nad kyselo-sladkou kombinaci. Červený rybíz má na lidský organizmus mnoho pozitivních účinků. Posiluje imunitní systém díky vysokému obsahu vitamínu C. Chrání naše cévy, působí pozitivně na krevní tlak a chrání naše oči. Díky hrnkovému receptu budete mít vše hotové rychle a téměř bez práce.

Bublanina s hroznovým vínem

Kdo by odolal krásně nadýchané bublanině s hroznovým vínem. Dá se požít jakékoliv ovoce a vždycky sklidíte úspěch :). Představíme Vám kombinaci laděnou do Francouzské kuchyně. Tu poznáte tak, že obsahuje větší množství vajec než bublanina klasická. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Buchta z jablek

Jablka, obsahují mnoho vitamínů a vlákniny. Zároveň jsou dostupná téměř po celý rok. Představíme Vám, tento hrnkový recept na buchtu z jablek, který je velmi rychlý. Jeho příprava Vám zabere cca 15 minut Vašeho času a pak už jen si počkáte na šťavnatý výsledek.

Domácí housky

Domácí housky...Není nad krásně upečenými houskami. Rozdíl mezi kupovaným a pečeným doma je znatelný. Zkuste alespoň jednou za čas si dopřát domácí pečivo. Z toho těsta upečete cca 12 domácích housek.

Žemlovka s jablky

Další oblíbený recept, který dokáže využit téměř vše doma z lednice či spíže. Když Vám zbylo několik starších rohlíků a housek, je právě žemlovka ta pravá. Zavzpomínejte na dětství a udělejte si krásně nadýchanou žemlovku s jablky a tvarohem.