Žampionová omáčka

Pokud milujete žampiony, určitě vyzkoušejte naši smetanovou omáčku. Tento recept je univerzální a hodí je jak k masu (kuřecímu, hovězímu, vepřovému), tak je výborná i na těstoviny. Je velmi rychlá a jednoduchá.

Koprová omáčka

Koprová omáčka má mnoho příznivců tak i nepřátel. Zkusíme Vás přesvědčit o tom, že i koprová omáčka může chutnat a následků ze školních jídelen Vás zkusíme zbavit. Tento recept obsahuje smetanu a čerstvý kopr, tudíž si zaručeně pochutnáte. Koprovou omáčku můžete podávat jak s hovězím masem, tak i pouze s uvařeným vajíčkem. A jako přílohu zvolte houskový knedlík a nebo vařené brambory. Záleží na každém jak má rád.

Domácí svíčková omáčka

Domácí svíčková omáčka, neznám snad člověka kdo by ji nemiloval. Babiččin recept na pravou domácí svíčkovou si vychutnáváme hlavně při svátečních příležitostech např. oslavách narozenin. Určitě přípravu zvládne začátečník a do dvou hodin si můžete pochutnávat na pravé svíčkové.

Luxusní kuřecí stehna

Každá dobrá hospodyňka by měla zvládnout upéct kuře. Tyto luxusní kuřecí stehna jsou příjemnou změnou a jistě si kombinaci žampiónů a slaniny oblíbíte. Přípravu zvládnete do 20 minut a přibližná doba pečení je 1 hodinu.

Kuřecí paličky na medu

Recept na kuřecí paličky na medu. Kuřecí maso se dá připravit na mnoho způsobů. Je variabilní, a proto nás vaření s ním baví. Kuřecí maso spolu s medem tvoří zajímavou kombinacii, která rozhodně stojí za vyzkoušení. A co víc příprava Vám nezabere více než 35 minut. K této dobrotě si dopřejte jako přílohu kuskus se zeleninou.

Celerová polévka

Celerová polévka...Jak se řekne slovo celer, tak si většina z Vás řekne fuj. Ale opak je pravdou. Celer je při správné úpravě nejen chutný, ale má i mnoho účinků na organizmus. Je vhodný při redukčních dietách, obsahuje velké množství draslíku, reguluje krevní tlak a oběh, zbavuje stresu a je vhodnou potravinou pro lidi s cukrovkou. Zkuste a uvidíte jak Vám bude chutnat náš hrníčkový recept na celerovou polévku (hrnek 2,5 dl).

Mrkvová polévka

Mrkvová polévka recept. Tato oranžová pochoutka sladké chuti má mnohostranné využítí. Ať už při vaření, ale také i pečení různých dobrot. Mrkev má blahodárný účinek na organizmus, snižuje cholesterol, pomáhá bojovat proti zácpě, posiluje imunitu. Má pozitivní účinky při léčbě kožních onemocněních, chrání zrak a snižuje vzniku rakoviny plic. Obsahuje zároveň spoustu vitamínů, betakaroten, železo, draslík i sodík. Seznámíme Vás s naším receptem na mrkvovou polévku, ke které potřebujete pouze hrnek o objemu 2,5 dl. Vaření Vám zabere asi půl hodinky Vašeho času. Opravdu polévka, která stojí za vyzkoušení.

Cuketová polévka

Cuketová polévka recept. Tuto polévku mám od babičky, která výborně vaří, vlastně je vyučenou kuchařkou a vařila ve školce pro dětičky. Je neuvěřitelně jednoduchá a rychlá, což ocení ženy na mateřské a nebo když prostě potřebujete dostat něco teplého do žaludku a nezbývá Vám moc času. Určitě ji vyzkoušejte, i když budete čekat nějakou návštěvu, úspěch je zaručen.

Brynzová polévka s klobásou

Máte rádi polévky? Zkoušíte rádi něco nového? Tak přesně tato brynzová polévka s klobásou splňuje Vaše požadavky. Je příjemně slaná a chuť brynzy je zároveň neobvyklá. Zkuste doma překvapit rodinu touto polévkou. Úspěch zaručen.

Kulajda

Kulajda recept...Kdo by tuhle polévku neznal. Klasika, která nikdy nezklame. Tuto hustou polévku můžeme podávat díky své hustotě i jako hlavní chod.